Mirėsevini nė kėto faqe

Fillim
Poezi
Poezi nga autorė shqiptarė
Poezi tė vizitorėve
Shkrime tjera
Lidhje
Albumi

Pėrshėdetje juve!
 
Tė nderuar vizitorė tė kėsaj faqe. Shpresoj ata qė janė kureshtarė pėr poezi dhe shkrime letrare, do tė gjejnė diē pėr tė lexuar. Nėse jo, atėherė ju lus tė shkruani nė librin e vizitorėve pėr kritikat e juaja.
Unė quhem Burim Bakiu, i lindur nė Shkup, ndėrsa gjindem nė Suedi, ku akoma pėrpiqem tė merrem me kėte artzanat. Pėr tė mbushur mozaikun kam bashkangjitur edhe ca kėngė si dhe disa fotografi tė Shkupit, tė vjetėr dhe tė ri.
Poashtu, nėse doni tė dėrgoni shkrime pėr botim si dhe kritikat mund ta bėni nė kėtė adresė burimb@yahoo.com dhe ju siguroj se do tė botohen.
Kaloni mirė! 

Pak muzikė!

E RE (Nazmi Belica - Gurbeti)

E RE (Luan Hajra-Kur mendoj per ty)

E RE (Haxhi Meqallara - Leskovik)

Nazmije Hoxha, Oj zogo

Ismet Bogujevci, Kėtė selvi

Ismet Bogujevci, Lule flladi

Ismet Bogujevci, Ne kopshtin tim

Ismet Bogujevci, Martesa jonė

Haife Sejfulla Reēani, Kur dola te

Fatmire Breēani, Potpuri tropojane

powered by lycos
SEARCH:Tripod The Web

 
 
Burim Bakiu

burimi.jpg

Mailbox 3

Ēdo vėrejtje merret parasysh, ju falemnderit!

Emri dhe mbiemri
E-mail adresa:
Komenti juaj:
  

  

Copyright ©2004 Burim Bakiu