Poezi tė vizitorėve

Fillim
Poezi
Poezi nga autorė shqiptarė
Poezi tė vizitorėve
Shkrime tjera
Lidhje
Albumi

 
 
 
Tė nderuar vizitorė dhe ju qė pėlqeni tė shkruani dhe doni qė krijimet e juaja tė botohen, kėtu unė kam lėnė ca vend pėr ju. Shpresoj se do tė mjaftojė!

SYTE E ASAJ VASHE

          (  N-sė )

 

Vetulla hark i zi

Nga vetulla nė sy

largėsia yllėsi

Qerpikėt 

plepa blu nė qiellin gri

hijėzojnė njomėsinė nė urtėsi

ē “bukuri

n“ sy

ndry

n“frengji

Oh mos tė raftė kurrė lot i zi

nė ata sy

Kurrė mos t“u djegtė

ajo bukuri

 

Sadik Krasniqi

 

 

 

Copyright ©2004 Burim Bakiu